17. července 2015

PAPÍROVÁ MĚSTA (J. GREEN) - FILM

Ve středu 15.7. jsem se díky knihkupectví Neoluxor dostala na předpremiéru Papírových měst od J. Greena. Knížku jsem četla, recenzovala a dvakrát mě nezaujala. Byla to vcelku nuda, abych pravdu řekla. Rozhodně jsem nevěřila že z toho dokážou udělat dobrý film, protože nějaká velká akce tam není a co tedy budou točit na tu hodinu a půl?
 

Paper Towns (CSFD)
Drama / Mysteriózní / Romantický 
(přiznám se, že takhle bych ten film necharakterizovala)
USA, 2015, 109 min


Režie: Jake Schreier
Předloha: John Green (kniha)
Scénář: Scott Neustadter, Michael H. Weber
Kamera: David Lanzenberg
Hudba: Ryan Lott

Hrají: Cara Delevingne, Nat Wolff, Halston Sage, Cara Buono, Caitlin Carver

Oficiální popis: Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou.

A jak začíná být pravidlem, stalo se mi to teď už cca po čtvrté, když se mi nelíbí kniha, povede se film. Řeknu vám, takhle dlouho jsem se už v kině nenasmála. Jasně, roli hraje i to, když jde člověk do kina s přáteli, tak už i tak je ta nálada je sama o sobě dobrá (čímž vám doporučuji jít na to do kina ;) ) a taky se přiznám, že nejdřív jsem se vůbec nesmála, říkala jsem si, to je náhoda, to jim nevydrží celý film. No a víte co? Vydrželo! 


Kluci - hlavní hrdinové, jsou naprosto super! Herce vybrali vážně dobře, hodilo se to k nim. A hlavní hrdinka Margo? Tak nějak jsem si ji i já představovala. Co se hereckého obsazení týká, čeká vás i jedna peckaaaa, u které řvalo celé kino, nekecám, řvalo, včetně mě (což je divné, protože já se u filmů většinou neprojevuji, nesměji se, nebrečím, prostě koukám). Už jen proto se jděte podívat, abyste o to ani vy nepřišli.

Příběh zůstal překvapivě vcelku zachován, pár detailů se změnilo, ale to už je klasika. A proč překvapivě? Protože jsem ani za mák nečekala, že se tam bude něco dít a že to pojmou tak, aby to nebyla nuda. Nebyla

Za mě tento film rozhodně palec nahoru, po Hvězdách další naprosto suprově zpracovaná filmová Greenovka.

9 komentářů:

 1. Po tvojej recenzii sa na ten film teším ešte viac :D

  OdpovědětVymazat
 2. Knížku teprve dočítám, ale líbí se mi a na film se určitě chystám. :)
  http://anyworld0036.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Také jsem díky Neoluxoru byla na té předpremiéře a to, co tam nedali, mě zklamalo, ale jak říkáš, to je klasika, že je film jiný než kniha, takže za mě v pohodě. Zasmála jsem se a bavilo mě to. :) Ty jsi byla na Papírových městech v Praze, co? :)

  Když jsem odcházela z kina, měla jsem nutkání se usmívat a i z toho důvodu hodnotím film kladně. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já byla z knihy docela zklamaná, protože mě skoro celou dobu nesmírně nudila. Dění okolo filmu jsem vůbec nesledovala, prostě mě to nelákalo. A trailer jsem taky viděla až teď a tady :D Ale pravdou je, že už jsem četla pár nadšených recenzích od lidí, kteří byli podobě jako ty z filmu nadšeno, i když se jim kniha nelíbila. Takže tomu asi nakonec budu muset dát taky šanci :D

  OdpovědětVymazat
 5. Mně ta knížka přišla divná, víc mě bavily Hvězdy i Aljaška, teď se chystám na Kateřiny.
  Ale musím říct, že na film se těším, myslím, že bude o dost lepší, než knížka a po téhle recenzi se těším ještě víc, protože jsem zvědavá na tu pecku v hereckém obsazení.

  OdpovědětVymazat
 6. tak to už se nemužu dočkat :))))

  staymind.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. koukala jsem už na trailer a asi na to s kamarádkama vyrazíme, protože příběhy od J. Greena se mi líbí :)

  OdpovědětVymazat
 8. Na film sa veľmi teším :)) Ku knihe by som sa asi nedokopala, pretože nemám veľmi čas si ju prečítať, ale ak film je lepší ako kniha, tak idem do toho :)
  www.danycuks.com

  OdpovědětVymazat
 9. Kdo by neřval, když mají všichni rádi draky? :P

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...