8. listopadu 2014

ERIC AXL SUND - KŘTINY HLADOVÉHO OHNĚ

Ve čtvrtek 6.11. jsem se zúčastnila pokřtění Hladového ohně, druhého dílu plánované trilogie z pera dvojice Erik Axl Sund. Snažila jsem se hodně zapisovat a fotit, abych vám mohla napsat co nejvíce informací. Tak tedy. 


Akce začínala chvíli po půl páté v salonku Krásných ztrát v centru Prahy. Dorazila jsem o půl hodiny dříve, abych si mohla sednout pěkně dopředu a hezky viděla na oba fešáky. Ti přišli přesně na čas, objednali si pivečko a mohli jsme začít.


Přítomni byli: Věra Holá - četla ukázku z knihy, Jakub Kohák - kmotr knihy, Martina Bekešová - redaktorka knihy, Irena Vlčarová - tlumočnice anglického jazyka, Markéta Daxnerová - za Euromedii. A samozřejmě Hanak a Jerker. 

Nejdříve jsme si pustili videoklip I love you baby, hoši totiž jsou původem hudebníci a tento klip je z jejich produkce. Pak jsme si představili všechny zúčastněné, zatleskali jim a podívali je ještě na videoupoutávku k Vraní dívce. Následně se Markéta Daxnerová ptala a účastníci odpovídali.

Mimo jiné jsme se dozvěděli:
 • Jak se spolupracuje ve dvou? Prý každý napíše část knihy a pak si je navzájem přepisují. Proto jako autora uvádí Erika, protože to je prostředník mezi nimi, nepíše to ani jeden, ani druhý, píše to někdo mezi. Jinak se prý nedohadují a nehádají, každý jsou úplně jiný a tak se nějak vždy porovnají.
 • Zda se chtějí někdy vrátit k hudbě? Ano, rádi by se opět někdy pověnovali umění.
 • Další díla? Série Melancholie, opět trilogie, ale knihy na sebe nebudou navazovat, každá na jiné téma.
 • Jak se poznali? Žili na stejném místě v malé komunitě, kde se každý zná s každým. Když Hakan poprvé uviděl Jerkera, byla to prý láska na první pohled a měl okamžitě chuť ho políbit. Jerker na to reaguje, že když se poprvé potkali, Hanak byl tak opilý, že si to vůbec nemůže pamatovat :)
 • Oba jsou moc rádi, že se u nás zachovala původní obálka. Nakreslil ji jejich "Josef Lada", takže si umíte představit, jak je to kontroverzní, když malíř krajinek nakreslí tohle, no však víte, jak vypadají obálky. A rarita - v Rusku nechali původní obálky, ale holčičku na Vraní dívce oblékli do červených šatiček, aby nepobuřovala. No vtipné.
 • Hakan je také umělec a proběhlo několik jeho výstav.

Po přečtení ukázky, rozhovoru s kmotrem a redaktorkou knihy se již mohlo vesele křtít. Ale pozor, kniha se nepolévala :) Autoři se pak nechali fotit a nakonec autogramiáda. 


Já dostala obě knihy jako novinářský recenzní výtisk, tak jsem byla šťastná jako blecha a nechala si samozřejmě oba podepsat i s věnováním. V jedné mám "Nice to meet you in Prague" a ve druhé je něco originálním jazykem pánů, takže si nejsem moc jistá, co tam je, ale rozluštila jsem slovo "bok", předpokládám, že je to jako book, ale nevím no :-D A pak už jsem musela běžet domů na autobus. 


Přiznám se, že jsem knihy ještě nečetla, ale rozhodně jsem o nich slyšela, četla o nich a zajímala se o ně. Chtěla jsem si to tehdy koupit hned, jak Vraní dívka vyšla, vůbec nevím, proč k tomu nedošlo. Každopádně teď to hodlám napravit a vážně moc se na to těším. Psychoknížky, to je přesně něco pro mě! 

12 komentářů:

 1. O té obálce jsem psala ve svojí recenzi na Vraní dívku. http://holkamodrookata.blogspot.cz/2014/11/vrani-divka.html#more Je dobře, že ji nezměnili, knížku fakt dost vystihuje. Až ji přečteš, pochopíš proč :-) A už se těším až mi pošleš podepsaný druhý díl. Těším těším těším těším juch juch juch O:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. treba s tim poslanim zapomenu ... :-P a fakt se na ni moc tesim :) na obeee :)

   Vymazat
  2. Jéžiš to by bylo zákeřný! To bych se asi sbalila a přijela tě zaškrtit...... :-D Asi tak někdy na jaře, to budu mít snad čas;-) :-D

   Vymazat
  3. dobre, beru te za slovo a na jare se budu tesit :-D alespon usetris na postovnym :-P

   Vymazat
 2. Jé. ty se máš! Taky bych se ráda takové autogramiády zúčastnila, ale bohužel jsou všechny v Praze, což je pro mě trochu z ruky. Ale je skvělé že sis to užila. :) Skvělý článek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. den potom co byla v Praze byla i v Brne ;) a uzila, bylo to super :)

   Vymazat
 3. Autogramiády bych se ráda zúčastnila,ale taky to mám trochu z ruky :) Ale chtěla bych být u křtění knihy Pragocalypsa, tak možná se vážně seberu a do Prahy na ni pojedu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ja taky nejsem prazak a taky me pekne depta, ze tam maji uplne vsechno a my nikde nikdy nic :-/ teda jako mam to do prahy celkem kousek, ale mit to tak o hodinku bliz, nezlobila bych se :-D

   Vymazat
 4. Taky bych tam ráda šla. (Ono to prostě nemůže být o víkendu, že? :-D )

  OdpovědětVymazat
 5. Já si ji chtěla koupit, ale bylo mi řečeno, že to není nic pro dívky v mém věku :D Nakonec si Vraní dívku koupila kamarádka a hrozně se jí to líbí, takže až budu mít čas, půjčím si to od ní. Že už vyšel druhý díl jsme vůbec nevěděly, a tak mě tvůj článek mile překvapil :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak to pozor divky :-D ja zas ctu knizky kolikrat pro holcicky, taky to neni uz pro muj vek, ale libi se mi to :-D jj druhy a planuji jeste treti, teda jako on uz vysel, myslim, ale teprve se bude prekladat :)

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...