28. března 2014

KLASIKA

Ráda čtu klasiku. Proto jsem byla nadšená, když jsem dneska otevřela balíček s tímto.

Anotace: Jsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje. S postupem času i kněžka lásky otevře své srdce, jenže jejich vztah je pro tehdejší společnost a obzvlášť pro Duvalovu rodinu naprosto nepřijatelný. Dáma s kaméliemi patří mezi nejvýznamnější romantické romány. Příběh nešťastné lásky je částečnou autobiografií Alexandra Dumase mladšího, jenž se s čtenářem podělil o krásu i šílenou bolest, kterou prožil ve vztahu se slavnou hetérou Marií Duplessis.

Znáte? Máte rádi klasiku? Dejte vědět :)

7 komentářů:

 1. Já se zatím klasice většinou úspěšně vyhýbám, i když bych si to ráda přečetla, bojím se že to bude těžké na čtení a já knihu odložím :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. neboj se klasiky, můžu ti doporučit něco na začátek a uvidíš, jak tě to chytne :)

   Vymazat
 2. Já mám klasiku moc ráda a ještě radši jí mám v originále. Teď mám v plánu konečně příst Velkého Gatzbyho od Fitzgeralda a pak např. Dickense nebo Hemingwaye.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já klasiku v originále moc nedávám, všechno je to takový "květnatý" a to nezvládám překládat :(

   Vymazat
 3. Dámu s kaméliemi jsem četla, a dokonce i viděla v divadle (v podání Sabiny Laurinové mého oblíbeného herce z našeho města :))
  .
  Je to krásná klasika. Mám k ní hodně osobní vztah... Pak jsem si přečetla i Manon... Hodně se to prolíná

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já jsem ji asi ještě nečetla, vím, že na střední se o tom mluvilo a líbilo se mi to, takže sem si to pořídila moc ráda, podívám se i po té druhé co píšeš, díky za doporučení :)

   Vymazat
 4. Na tohle se chystám strašně dlouho ale zatím se nevede:/

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...